Mistrovské zápasy jarní sezony 1999 - 2000

19.4. Hala SKP

ABSOLUTTEAM : 00 KUNA 11:5 (8:3)

Hráči: Renda 4 (Fido 6) - Fido 4 (Renda 6), John 5, Kopr 5, Kupy 8, Bezik 8, Michal 4, Krejča 7
Góly: Kupy 5, Michal 2, Bezik 2, Kopr 1, Krejča 1

Očekávané trápení se slabým soupeřem se naštěstí nedostavilo,v sestavě se objevil po dlouhé pauze, způsobené zraněním, tradiční destruktor (já). Začali jsme svižně a během první půle si vytvořili dostačující náskok, zejména zásluhou v útoku tentokrát zcela dominující dvojice Bezik + Kupy, jimž zdatně sekundoval odzadu Krejča.
      V první půli v brance nadělal několik zmatků Renda, daleko hůře si ovšem počínal Fido v obraně, několikrát nechal kolem sebe projít hráče nevídaným způsobem. Po výměně rolí brankář-obránce ve druhém poločase se oba znatelně zlepšili.
      Nejzodpovědnějším hráčem na hřišti byl tentokrát Krejča, Kupy a Bezík hráli dozadu naprosto ležerně, hlavně ve druhé polovině, kdy se Kupymu zachtělo dohnat Pávču vstřelením 6 golů, hráli až moc na sebe. Druhá útočná dvojice - Kopr + Michal - překvapivě zaostala za svým standardem, hlavně Michal byl ve všech činnostech pomalý a situace řešil často špatně, fakt, že dal 2 goly, to nemůže nikterak zakrýt. V obraně jsem zahrál celkem bez potíží, dopředu jsem se nedostal, neb tam byli úplně všichni ostatní.
      Jinak celkem pohodové rozloučení se soutěží.

Přáteláček s kámošema z Gongu III. 15.6.
GONG : ABSOLUTTEAM asi tak 16:9

Hráči: John 5(Renda 7) - Fido 7 (Renda 7), John 6, Kupy 7, Bezik 7, Michal 5, Mesta 7
Góly: nevím, není podstatné

Zápas s tradičním rivalem. Bohužel začátek opět s podceněním tolik obavaného soupeře, pokusy našeho celku o presink na soupeřově půli končily zcela dle očekávání balony za naší obranu a 4 goly v naší síti bez toho, že bychom kloudně potkali míč. Po chvilce krize na hřišti postupná restaurace naší hry, i když ješetě asi tak do stavu 2:8 průběh zcela jednoznačný. Protihráči o sobě lépe věděli, rozdíl značný byl i v bráně. Netaktický výkon předváděli i naši nejzkušenější hráči, často za sebou nechávali zpočátku útočníky soupeře, v pozdějším vývoji daleko větší problem působili obránci protivníka, ponechaní našimi útočníky bez dozoru.
     Nakonec přišla naše chvíle, kdy jsme dali šňůru gólů, málo dostali a dotáhli na minimální odstup ve skore, v tu hvíli oba týmy hráli vysoce organizovaně, bránili od vlastní půle a hra měla silně taktický náboj. Dokud trval tento trend, soupeře jsme hreně převažovali individuálními technickými předpoklady většiny našich hráčů, tak to bohužel vydrželo celkem krátkou bodu, po níž se projevila naše touha po exhibici a hravost spolu s vědomím přípravného charakteru utkání, hráči se ostýchali skorovat do prázdné brány a parádičkami zazdili řadu krásných šancí,přesto v té bodě hrál se celkem pohledný mač.
     Konečné dějství se začalo úbytkem sil na naší straně a s ním rychle spojenou ztrátou discipliny, útočníci zcela odpadli v defenzivě, v té době k mému překvapení hrál velmi špatně i soupeř a jen zkušeností dosahoval zvyšování náskoku. Celkově po taktické stránce užitečný zápas pro nás, pro soupeře méně, neb hrál nejhorší fotbal ze všech našich utkání, pro nás další lekce taktiky a discipliny a též poznání, že potřebujeme golmana se spolehlivější docházkou.

4. 6. - Borek

BOREK : ABSOLUTTEAM 3:6 (3:1)

Hráči: John 7 - Kupy 8, Mesta 9, Růža 8, Kopr 8
Góly: Mesta 4, Kopr, Růža 1

Od počátku téměř zakletý zápas. John!!!
Naprosto nevhodný termín, očekávání strašlivého terénu a náhlé příhody jiné způsobily, že až do úplného začátku zápasu nebylo jasné, zda se vůbec sejdem. Tím více je třeba vzdát čest gardě odhodlaných - Růža již poněkolikáté v tomto ohledu podržel, když přijet těsně před utkáním nemocen, Mesta který se Mesta je pařan, ale fotbal hrát zna!!! v pátek brzo ráno vydal z vody na futsalový turnaj do Prahy (kde zvítězil a vybojo val si zájezd na Euro) a v neděli v poledne ještě hrál ligu dorostu, já, který jsem přijel po 4 denním tahu na vodě, stejně jako Kopr a Kupy tvoří tvrdé jádro. Zklamal Fido, který nepřijel, ani se neomluvil, Michala sklátila nemoc a Bezíka práce, ostatní prostě nechtěli. Soupeř však nachystal několik překvapení, jednak v podobě přesunutého hřiště na louku, o 100% lepší než původní, celé pokryté aspoň strništěm a celkem dost velké, dále početné diváctvo, dva rozhodčí a plná sestava Borku najednou stáli proti torzu absolutu - 4+golman bez nároku na střídání, navíc Mesta alergický na všechny trávy co kolem stály a ležely.. Zápas začal celkem v tempu, naši hráli takticky a nenechali Borku šanci k obvyklým překopáva ným míčům za obranu, naopak takto naprosto geniálně vysílal neomylnými pasy naši útočnou vozbu Kupy. Bohužel jsme opět pařili co se dalo, zato soupeř se posléze dostal k našemu vápnu a přízemní tvrdou střelou k tyči mě překonal. Následně jsme vyrovnali, bohužel pak ještě 2x šli soupeřovo hráči za naši obranu, takže stav 1:3 po poločase, ale hra překvapivš vyrovnaná, místy jsme soupeře zatlačili, jen ta produktivita.
      Druhou půli se hrál pěkný fotbal se spoustou šancí, obrana celkem discipliniovaně, přesto řada závarů u naší branky, ty jsem ovšem s chutí pořešil. No a v útoku se krom Mesty, který náš nápor táhl první půli, rozehrál k dobrému výkonu Růža a několikrát těžce povodil obranu sopupeře, to samé i Mesta a výsledkem bylo dokonalé KO pro soupeře - otočení na 6:3 pro nás. Kupy zkušeně dirigoval odzadu hru, poté se konala ještě 10 metrový kop - bez zdi a to sem se bál, po předchoizích ranách, stačil jsem střelu vyrazit nohou. S přehledem hrál i Kopr, vyzkoušel několik průniků po lajnách, často úspěšně, jednou dokonce dostal ke golové hlavičce Mestu přes celé hřiště.
      Utkání v pohodě, jen by se náš provizorní golman (já) měl naučit vyhazovat míč od brány. Dosvědčili jsme, že oprávněně soutěž vyhrajeme v přímé konfontaci s tradičním rivalem. Zápas v pohodě a duchu fair play.

31.5. Hala SKP

ABSOLUTTEAM : HFASC C 8:4 (1:4)

Hráči: Fido 3 (Renda 7) - Fido 5, Kupy 5, Mesta 6, Růža 3, Michal 5, Krejča 4, Pávča 6, Renda 5, Fedor 4
Góly: Mesta 2, Kupy 2, Pávča 2, Michal 1 Krejča 1

Tento zápas měl být dle očekávání pohodovou exibicí našeho týmu, jež byl navíc celkem v pohodovém složení dvou čtveřic, dokonce jsem pozval pozorovatele z Gongu, kdybysme chtěli podnikat společné zájezdy na turnaj, aby věděl, do čeho jde. Teď už to ví. Naprosto katastrofální výkon, soupeř se kousnul a my jsme opět jednou neunesli roli favorita. Ještě tak nejméně směrem dozadu kazil Fedor, ovšem zase po dlouhé herní pauze naprosto jalový v ofenzivě, ovšem co předváděli na hřišti ostatní, to bylo k nepřehlédnutí. Hlavně Krejča a Růža byli zcela mimo, Mesta se mohl ukličkovat, než nahrál, Pávča vypouštěl po ztrátě míče a ještě nezdary sváděl na rozhodčího (mě - opět se nedostavili sudí), nevěřil jsem vlastním očím. V poli snad jen Renda vykazoval znýámky bojovnosti, Kupy působil též ležerním dojmem , i když méně než ostatní. Celé to podtrhl Fido v bráně, celý poločas neřekl ani slovo, nehecoval, nedirigoval si obranu a posté se rozhodl ukázat precizní hru hlavou, vyběhl ven z vápna a když předběhl našeho obránce tak si hlavičkou dozadu!!! vstřelil vlastní gol, připsaný soupeřově brankáři.
      Druhá půle vykazovala znatelněš více bojovnosti, ale šlo to ztuha, Renda v bráně zahrál dobře i co se týče vybíhání a kopací techniky a v poli se někteří probudili, pochvalu jako celek snad zasloužíme jen za bojovnost a vůli, jíž jsme zvrátili výsledek.

SKK KOKODÁK : ABSOLUTTEAM 2:5 (2:1)

Hráči: John 5 - Fido 4, Bezik 6, Kopr 5, Michal 7, Krejča 6 , Kupy 6, Mesta 6, Pávča 5, Růža 4
Góly: Kupy, Krejča , Bezik, Michal, Kopr 1

Tentokrát jsme nastoupili poprvé na jaře na VSZ, lepší než na Borku to je rozhodne, nicméně malinkaté hřiste hrálo do not soupeři. Ten nastoupil se zjevou chutí, naši hráči též nepůsobili odevzdaným dojmem, hrálo se pekne v tempu. Trestuhodně nedbale hrála defenziva, soupeř se opakovaně dostával na dostřel tentokrát jen průměrného brankáře. První gol však dal Kupy dorážkou vlastní střely, dále však skoroval soupeř. nejprve střelou zpoza obrance nechytatelnou do vinglu, poté při nepřímém kopu soupeře se tříčlenná zed rozestoupila a nechala míč doletět do sítě, naštěstí však se jednalo o nepřímý kop, gol nebyl uznán. Ke konci půle se soupeř zaslouženě ujal vedení přízemní střelou k tyči, která se dala chytit.
      Druhá polovina byla v lepším duchu z naší strany, celkem v tempu a za řady šancí jsme 4 využili, nejvetší bojovnost prokázal Michal, s chutí hrál i Bezik, Kupy a Mesta, jediný kdo v obrane nepůsobil tak strašně byl Krejča. Pávek hrál příliš filigránsky a hravě na tomto terenu, Růža zcela propadl, nebojoval a nechal se předbíhat a odstavit tělem.
     Soupeři budiž čest za to, že i za stavu 2:1 pro něj, proti jasnému favoritovi, v duchu fair play vytrvale podával balony do hry, bez pokusu o zdržování. Po skončení jsme mohli slavit postup, který by nám neměl uniknout, nedojde li k nějaké reorganizaci soutěží. .

10.5. Hala SKP

Přáteláček s kámošema z Gongu II.
ABSOLUTTEAM : GONG B-C asi tak 18:8?

Hráči: John 4, Pepa 5 - Jágl 5, Mesta 8, Růža 4, Kopr 6, Stejsky 5, Renda 5, Michal 5

- góly nezaznamenány přesně, stejně jako výsledek nepodstatné

Během několika hodin po emailu a mobily domluvený přáteláček, na nějž se naše mužstvo sešlo opět v novém složení, chyběli ze základu Kupy, Pávča, Krejča, Bezik, Fido a Berny, ale nově nás doplnil Stejsky a celkově bychom v tomto složení v hale v naší soutěži asi porazily všechny, nikoliv tak ale Gong. Soupeř ukázal všechny prvky moderního futsalu, zejména pak dokonalu souhru a taktickou vyspělost. Všichni naši hráči soupeři v individuálních schopnostech plně stačí, často jej převyšují, ale propracovaná taktika, pohyb po hřišti bez míče, disciplina a souhra vedli již ppodruhé k našemu debaklu v zápase s ním. Typický obrázek ze zápasu 1. - útočíme ve čtyřech v kolotoči narážeček a kliček u rohu a postranní lajny, či před vápnem, které ovšem hlídá v dokonalém rozestavení soupeř a po ztrátě míče buď střelou do soupeře či chycení golmanem, přichází smrtící brejk povětšinou ve třech, zakončený střelou do prázdné branky. obraz 2. - soupeř drží míč na kopačkách na své polovině, láká na sebe naše útočníky, za nimi se bezelstně vytahuje obrana, načež následuje pas za naše obránce, za něž si často naběhne i defenzivní hráč soupeře. Poté zakončení jednoho proti brankáři, případně za nezájmu našich útočníků seběhne ještě jeden hráč a přečíslí obranu i s brankářem (tedy pokud obrana hráče za sebou vůbec zpozoruje) Nic víc ani není třeba dodat, ale alespoň jsme viděli účinný styl, se kterým se musíme naučit vypořádávat, na našem mužstvu byla jistě patrná snaha, krom Růži nikdo zápas nevypouštěl a hráči, kteří tak často nehrají, si vyzkoušeli hru proti soupeři o dvě třídy lepšímu. Jediný z našeho týmu, kdo vyčníval, byl tentokrát s chutí hrající Mesta, jako jeden z mála se stačil vracet i s hráči soupeře, ostatní si snad alespoň dobře zahráli.

9.5. Borek

ABSOLUTTEAM : Tornádos 3:2 (3:1)

Hráči: Jágl 5, Bezík 7, Fido 7, Fedor 7, Krejča 8, Mesta 8, Pávča 8, Růža 7,Michal 7, Renda 7
Góly: Pávča, Krejča , Fido

Těžké hodnocení zápasu, který proběhl na téměř neregulérním terénu vzhledem k tomu si zaslouži všichni hráči absolutorium hlavně za nasazení a obětavý příjezd z treninků rovnou na zápas. Získali jsme v souboji o čelo další důležité body a spějeme za svým cílem na jaře beze ztráty, tentokrát i při absenci Kupyho a dlouhodobé absenci Bernyho. Slovně zhodnoceno - brankář ospale působící, bez jiskry, něco chytil, pustil laciný gol přes půlku, v obraně Bezík v prvním poločase excelentní výkon, ve druhé půli propadák v postatě své místo opustil a cpal se do útoku v době, kdy jsme vedli těsným náskokem. Fido dal důležitý gól, ovšem ke konci první půle vyrobil typicky sadu zbytečných nevynucených chyb, v druhém poločase bez výkyvů. Fedor nasoupil po dlouhé době, když se dostal na hřiště defenziva byla vyztužena, soupeř i teren je pro něj celkem ideální, hrál takticky vyspěle, nenechal se odstrčit, dopředu méně platný typicky, ale dostal se k dobré střele. Krejča podal spolehlivý výkon, opět ozdobený důležitým gólem. Mesta, Pávča motali soupeři hlavy, Pávča účinnější dopředu, navíc dal gól, Mesta zase víc hraje pro mužstvo dozadu. Růža produ ktivitou trošku zha očekáváním, ale nasazením opět příkladný, předvedl několik zábavných kousků. Michal podal výborný výkon, hlavně ve druhé půli, kdy ho často všichni nechali na místě obránce samotného, proto si tolik dopředu nezahrál, důrazem na soupeře platí. Renda konečně trošku ukázal silnější stránky - průniky podíél lajny, nasazení. Nastřelili jsme asi 5x tyč a břevno, opět několik akcí 2-3 na brankáře skončilo snahou o zesměšnění soupeře, povýtce neúčinnou.
      Pochvalu za příkladné střídání si zaslouží Renda, Fedor, Bezík a Pávča, ze hřiště je stále těžké dostat Michala a Fidu.

ABSOLUTTEAM : Zahájí 7:5 (4:4)

Hráči: Jágl 7, Fido 7, Krejča 8, Kupy 7, Mesta 8, Pávča 9, Růža 8, Michal 7
Góly: Pávča 3, Kupy, Krejča, Mesta , Růža 1

V hale se tentokrát představil velmi disciplinovaný soupeř, který i zásluhou našich předchozích výsledků začal zápas velmi obezřetně a odzadu. Na našem mužstvu byl ovšem tentokrát patrný silný týmový duch, celkem solidní nasazení a hlavně ze strany útočníků poměrně odpovědná hra dozadu. Ofenziva, celkem dle předpokladů, i přes úpornou obranu soupeře, fungovala dobře, a během 7 minut jsme se zásluhou Kupyho a Krejči ujali po krásných kombinacích vedení 2:0. Okénka se však našla za našimi obránci,laděnými opět na útočnou notu, hlavně Kupy za sebou nechával soupeři často dost prostoru, a tak jsme 1 před koncem poločasu prohrávali 3:4, když náš další gól vstřelil Růža. Naštěstí se odpovědnosti chopil Pávča a v poslední minutě první půle srovnal po krásné individuální akci na 4:4.
      Ve druhém poločase dále tým šlapal s velkým nasazením, hra se poněkud přitvrdila ze strany soupeře, což ovšem nezabránilo Pávčovi v další brance, načež se konečně ujala také jedna z dalekonosných střel, prosadil se dalším důležitým gólem na 6:4 Mesta, vše korunoval svojí 3 brankou Pávča a za stavu 7:4 - 6 minut před koncem se čekal klid. Ten však bohužel nenastal, hlavně do té doby solidně hrající Fido vyrobil během několika kontaktů s míčem nepochopitelné hrubky a zbytečně si pokazil renomé takticky vyspělého hráče, když za našeho ne zrovna velkého náskoku kličkoval na kluzkém terenu na naší polovině a nahrával napříč obranným pásmem. Nicméně soupeř se již na více než jeden gól nezmohl, takže třetí jarní vítězství bylo v kapse.
      Vzhledem ke ztrátám našich úhlavních soupeřů, na jejichž hřišti na Borku se budou odehrávat naše vzájemné zápasy, je tento fakt obzvláště důležitý. Celé mužstvo podalo, až na několik okamžiků, disciplinovaný taktický výkon, zdobený přehršlí nádherných akcí, jak kombinačních, tak hlavně v osobě Pávči filigráské techniky (někdy se zdá, že bez přešlapování nad míčem nedokáže udělat ani tři kroky). Byl slyšet i hlas kapitána Růži, málo bylo k vidění vypouštění akce po nezdařené přihrávce, Mesta podal jeden z nejlepších letošních výkonů zdobený bojovností a tahem na bránu, Michal se pomalu začíná adaptovat na technický styl spoluhráčů. Zejména ve druhé půli Jagy z brány založil několik přímočarých akcí, z jedné padl rychlý gól, v bráně solidní výkon. Na silnějšího soupeře bude třeba ještě asi více vyztužit obranu, ale celkově je patrné značné zlepšení taktické vyspělosti týmu.

ABSOLUTTEAM : PVT 9:1 (3:1)

Hráči: Jágl 9, Fido 6, Krejča 7, Ríša 5, Kupy 7, Mesta 5, Pávča 8, Růža 7, Michal 5, Renda 5
Góly: Pávča, Kupy, Krejča 2, Fido, Renda, Růža 1

Zápas provázený zmatky kolem začátku a poruchami osvětlení, vše vinou správce haly, jinak ovšem tým podal solidní výkon. Největším soupeřem nebyli ani tak protihráči, jako náš velký počet, s čímž jsme se i díky hladkému průběhu vyrovnali dobře. Za zmínku stojí zejména výkon brankáře, protože bezstarostná hra dozadu celého týmu nabídla přes značný výkonostní nepoměr soupeři celou plejádu gólových akcí, branku jsme nakonec obdrželi pouze ze skrumáže. Dál exceloval Pávča, evidentně stojící o několik tříd nad všemi soupeři, jeho výkon kazí snad jen laxní defenziva. Zodpovědně k utkání přistoupila i dvojice Krejča + Růža, Kupymu se daří spíše proti silnějším soupeřům, kdy se nedá tolik zlákat k vodění balonu. Poslední pozoruhodností byly 3 jasné góly zahozené Richardem.