archiv - Listopad 2000              

Komentář zápasu Gongu

15. 11. Písek
Davis Písek : Gong A 0:2 (0:0)

Hráči: Mendlík R. 8 - Koch 7, Stejskal M. 8, Šebesta K. 7,
            Mendlík D. 6, Stejskal J. 5, Roman 4
Góly: Koch, Šebesta

      Výborný zápas zejména po taktické stránce a nasazením, hosté se vypořádali i s nezvyklým terénem, jež jim působil znatelně větší obtíže, než uvyklým domácím.
      Utkání začalo z obou stran opatrně, v 5´ přímý kop soupeře po celkem zbytečném faulu Karla orazítkoval poprvé břevno. V 6´ po pěkném rozehrání rohu Michal střílí z dobré pozice vedle. V 7´ Honza už potřetí podkluzuje a ztrácí míč, soupeř získává celkově iniciativitu, snaží se hrát dlouhé míče za obranu buď nakopnutím či výhozy gólmana, případně přízemní kolmou dlouhou nahrávkou na vápno a pálit z narážečky, hosté volí buď snahu o kombinaci či individuální průniky. V 9´ Jirka posílá kolmici na Honzu, ten mu naráží, brankář s úsilím vyráží. V 10´ David typickým způsobem po lajně přechází přes obránce, střelu z úhlu brankář chytá. V 11´ po kombinaci Jirka-Karel-Roman končí střela vedle, o minutu později si Jirka naráží s Davidem a pálí opět mimo. V následující chvíli se Karel nechá obejí ve vápně, soupeř netrefí bránu, za okamžik stejně propadne David, střela projde Radkovi mezi nohama a trefuje tyč. V 16´ si David naráží s Honzou, střela vedle brány. V té době v obraně exceluje Michal, Roman hraje v těžkém útlumu, Karel začíná drobně chybovat. David i Roman dávají několikrát velmi nebezpečné a neúčelné nahrávky napříč celou obranou, soupeř naštěstí nechytá, ale míč několikrát zbytečně končí v autu. V 17´ akci David-Roman-David zastavuje terén. Minutu před půlí po kolmici od Michala nahrává do jistého gólu Jirka Honzovi, ten paří.
     Již v 1´ druhé půle soupeř zdálky trefuje do tyče, o chvilku se Jirka po kombinaci uvolnil a otočil ve vápn+ a ze dvou metrů do brankáře pálí, následně úžasný chaoz v obraně naší, Radek zachraňuje. Ve 3´ Karel vypíchl míč ve výtečném obranném zákroku, naráží si s Honzou, odkop soupeře končí na vlastním břevně před Honzou, Karel doráží 1:0.
      V 5´ kombinace Michal-Karel-David zakončena střelou, v 6´ pěkný útok po ose David-Roman-Michal kdy Michal se snaží před gólmanem tečovat, ten ovšem zachytává, z protiútoku musí další jistý gól zachraňovat Radek. V 10´ soupeř podkouzl, Honza si sebral míč a mohli jít ve dvou na brankáře, ovšem tak dlouho váhal s rozehrávkou, až o něj přišel. V 11´ po výborném výhozu Radka Karel výtečně nachází samotného Honzu před bránou, ten opět paří. Ve 13´ Jirka vypíchl balón, kombinace s Honzou uvázla. Z následného Honzova autu Roman na vápně výborně tělem odstavuje hráče , přistrkuje Jirkovi, ten skóruje 2:0.
      PO brance se ovšem na čas takticky hosté propadají, chtějí soupeře dorazit, z čehož plyne hra nahoru/dolů a zmatky v obraně. Ve 14´ Roman v výborném obranném zákroku tělem, z protiútoku David pálí tvrdě do brankáře. V 15´ zaběhl za Davida dvakrát do gólové pozice hráč soupeře (pozdní střídání evidentně vyčerpaného hráče!). V dalších minutách Jirka dvakrát zachraňuje ve vápně. V dalším protiútoku a tutovce se ocitá Honza, opět do brankáře. Následně zase pozdní střídání - tentokrát propadá Roman, soupeř v tlaku, o minutu později však Roman nachází krásně Jirku, jeho střelu brankář chytil. Ve 22 Roman křížem pěkně uvolňuje Honzu, ten vedle pálí. V posledních minutách dobře pozičně Honza i jirka v obraně. V poslední minutě Honza v brejku velmi netakticky riskantně nahrává, soupeř se zmocnil míče, po zmatku míč padá na břevno, následně se píská konec.
      Ještě v průběhu zápasu soupeř několikrát nastřelil tyčku a Radek s Michalem předvedli řadu obranných zákroků.

      +/- statistika

Radek 12/2 Michal 18/1 Jirka 16/5 Karel 15/10 Honza 11/9 David 11/7 Roman 10/9
Komentář zápasu Gongu

9. 11. - VU ČD
Gong A : JČM 13:2 (4:1)

Hráči: Mendlík R. 8 - Koch 8, Stejskal M. 6, Častulík 4,
               Šebesta K. 6, Mendlík D. 7, Stejskal J. 5
Góly: Koch 4, Mendlík 4, K. Šebesta 2, Stejskal M. 2, Častulík 1

      Na divizní poměry slabý soupeř nečinil velké problémy, ty si hráči Gongu způsobovali zdálo se svojí nižší koncentrací a někdy i nasazením.
      Rychle se ujali vedení, ale pak rozhodčí nepočkali na postavení zdi a soupeř pohotově přes hráče zdálky skoroval. Převaha domácích byla značná, ale střelecká potence nižší, v úvodu hrál výborně Micha, který postupně trochu slevil. Zato bratr se trápil od začátku do konce, na rozdíl od dalšího matně hrajícího - Častulíka - hýřil alespoň nasazením. I přes značný nepoměr sil nechali domácí překvapivě vyniknout Radka v bráně, ten to ve druhé půli odnesl likvidačním faulem když hasil další lapsus obrany. Přes svůj slib, že v přítomnosti své staré dá Jirka Koch 5 gólů, nedodržel slovom, dal jen 4. Nicméně hrál výborně, s Davidem byli tahouny hry, spolehlivě, i když ne tak zářivě, jako v poslední době, zahrál Karel.
      Sakovým výkonem by asi na silnějšího soupeře nevystačili, příliš mnoho chyb v rozjíždění útoků a několikrát ponechaní útočníci slabého soupeře za zády varují.


1. kolo poháru ČMFS

7. 11. 2000 - Meteor Hala
Remal : ABSOLUTTEAM 6:18 (1:8)

Hráči: Kopr 9 - John 7, Renda 7, Bezík 8, Kupy 7,
          Gerd-Prochor 8, Mesta 8, Stejsky 8
Góly: Stejsky 4, Prochor 3, Mesta 3, Bezík 2, Renda 2, Kupy 2, John 2

      Před zápasem se soupeř jevil značně nebezpečněji, než se nakonec ukázal - staří známí ze Slavie - Čepec a Hojdar a mladý Kolář - navíc utrousili několik poznámek na naše konto o mateřské školce, jak to bývá zvykem spíše na účet chlapců z Gongu.
      Mateřská školka začala svižně, v obraně jsem se střídal s Gerdem a Rendou, útočné dvojky Bezík + Kupy a Mesta + Stejsky. Rychle jsme se ujali vedení 2:0, soupeř ještě snížil jediným gólem na 2:1, ale již z herního projevu bylo patrné, že na nás nemají. Nejlepší hráč soupeře - Kolář - byl celkem laxní, ostatní pod nečekaným přídělem rezignovali.
      Celý zápas excelentně zachytal kopřík, poprvé v Absolutteamu odvedl vrcholný výkon, ke cti mu budiž, že sebou házel i v druhé půli, když jsme již vedli výrazně a trošku ho nechávali na holičkách. Opět se výborně ukázal Gerd, znovu zařazený do obrany, na rozdíl od dalších našich hvězdiček ho to vůbec netrápí a fotbal si zahraje i odsud. Sice střílel celý poločas výhradně kuchlem, i tak dal 3 branky. Mesta standard, Stejsky běhal o něco více, než obvykle, navíc opět dal 4 góly. Z další dvojky byl lepší Bezík, Kupy působil unavenějším dojmem, jako v poslední době často. Renda opět v problematickém obutí, zahrál si určitě dobře.
      Navíc jsme nedali opět spoustu gólů, Bezík s Kupym se asi 20 minut snažili dát gól hlavou, dále padl kuriozní Mestův gól, který proletěl nad bránou basketbalovým košem, sudí uznal, jelikož ani soupeři nepískal odraz míče o kruhy! Navíc po přestávce jsem si parádně zahrál i já, první Mestovo přihrávky ještě nevyužil, ale nakonec jsem se střelecky taktéž dvakrát zapsal.
      Teď nás čeká Adamíček!!Absolut Kájínek HotWildDuck:

Jak asi víte, AbsolutTeam rozmetal drtivou porážkou dalšího soupeře. Má totiž ve svých řadách novou posilu, která byla před nedávnem nečekaně uvolněna z jednoho nejmenovaného, renomovaného klubu. Manažeři AbsolutTeamu si mnou ruce, sponzorské smlouvy padají ze stolu...

Jen soupeři se třesou, protože vědí, že to

zase bude maso...
Tabulka I. třídy
po podzimní části
Zahájí   22	39:21
Cosmos	  18	30:20
Absolut	  16	72:40
Montza C  15	32:25
Havlinda  15	29:44
Tornádos  12	29:26
Hluboká	  12	30:29
Inter	  8	31:36
Gefos	  6	15:31
Zemani	  4	20:55

 • zápas s Adamíčkem hrajeme 14.12. od 19:00
  hala je zaplacená
  od 18:30 na rozcvičení

 • los prvního kola Zimního poháru: 2.12. hrajeme v SKP nafukovací hale v 11:25 s Librou a v 13:00 s Goticem
 • právě proběhlo (na základě Stejkovo reklamace) přepočítání střeleckých zásahů, opravdu jsme mu jeden gól přidali v letošní sezoně a 2 góly ubrali celkově, stejně tak byl ošizen Mesta o jednu branku, o víkendu proběhne velké celkové přepočítání
 • jak dobře informované kruhy očekávaly, došlo k pohybu v kádru Dynama - z našich hráčů přesunuti Mesta a Prochor do juniorky (spolu se Ždimym), z dalších zajímavých - Siweock a Šimy jdou do přípravy s ligovým týmem mužů
 • stále probíhá náročné domlouvání termínu s Adamíčkem, snad již v pátek by měl být znám předběžný výsledek
 • definitivně (snad): První kolo Zimního poháru bude až 2. 12., t. j. v sobotu, los ještě nemám, takže ani čas zápasů našich, bude na SKP v hale, stejně tak druhé - 16.12. - tam bude potřeba vyšší účasti, jelikož část lidí zároveň jede na turnaj do Borotína.
 • Probíhá jednání o termínu konání 2. kola ČMFS s Adamíčkem Č. K.
 • Dorost Slavie Č. B. opět podlehl, tentokrát 5:0 doma T. Svinům, zato dorost SK Č. B. A s Mestou celý zápas hrajícím prohrál na Spartě 2:0
 • Porazili jsme v prvním kole poháru ČMFS rozdílem třídy Remal a nyní nás čeká vedoucí celek 2.ligy futsalu - Adamíček ČK
 • John: Zimní pohár se nakonce přes peripetie různé uskoteční v původní podobě, t.j. ve čtyráku, levnější než původních 6000 + záloha (nyní se zdá 4000 + záloha), což je výtečné, termíny by měly být 19.11., 2.12, 16.12..... zcela bez záruky

  Střelci 2000-2001
  (mistráky + pohár ČMFS)

  Stejsky 18
  Mesta 15
  Pávča 9
  Kupy 9
  Bezík 8
  Růža 7
  Krejča 6
  Gerd 5
  Kollík 3
  Renda 3
  Michal 2
  Fido 2
  Kopr 2
  John 2


  Střelci historicky
  včetně pohárů:


  Kupy 44
  Mesta 44
  Pávča 40
  Růža 38
  Michal 35
  Bezik 30
  Fido 24
  Krejča 23
  Stejsky 23
  Renda 21
  Berny 19
  Ríša 14
  Pepa 9
  Kolík 9
  Kopřík 7
  John 7
  Gerd 5
  Karlos 5
  Bágl 4
  Kuby 4
  T.Havel 3
  Fedor 2
  Áda, Šejk, Šub, Vošta, Štiky 1 (stav k 07.10.2000)
 •     http://absolut.pohoda.com           AbsolutTeam