ABSOLUTTEAM : Jistebnice 5:2 - góly: Mesta 3, Kůža, Švub
ABSOLUTTEAM : FC Rohlík 5:3 - góly: Sváťa 2, John, Renda, Venca
ABSOLUTTEAM : Borotín 3:1 - góly: Mesta 2, Renda
ABSOLUTTEAM : Sudoměřice 4:0 - góly: Mesta, Renda, Sváťa, Švub
ABSOLUTTEAM : Myslejovice 2:1 - góly: Mesta, Renda
ABSOLUTTEAM : Tábor 2:2 - góly: Kůža, Švub

Hráči: Milda - John, Mesta, Renda, Švub, Kůža, Sváťa, Venca

Tradiční turnaj v Borotínské hale, kde jsme doposud skončili nejlépe 4., tentokrát jasné vítězství, všichni hráči v poli dali alespoň gól, brankář jedno čisté konto. Největšími soupeři byla kocovina z pátku pro některé, dále pak tým specialistů sálovky zvaný Rohlík, jež nad námi vedl 3:0, abychom v předčasném finále otočili na 5:3. Navíc Milda vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Hráči: Kopr - Kupy, Růža, Kolík, Stejsky, Pepino, Kléma, Kubeš

Další zápasy Zimního poháru jsem neměl možnost sledovat, byv tou dobou na jiném turnaji s další částí Absolut, proto jen statistická data. Dle očitých svědků z Gongu, jež tímto utrpěl druhou porážku od Absolut v historii, nejlepšími hráči na hřišti byli Kupy, Stejk a Kolík.

futsalová bomba roku 2000

Mesta je Bůh! ve 3 minutě prodloužení Jan Mestančík alias
Mesta
zlatým gólem vyřadil vedoucí tým II. futsalové ligy z poháru ČMFS!!!

MESTANČÍK JE BŮH

• ani rozdíl 3 soutěží neopomohl favoritovi, jež odešel v podzimní sezoně v II.lize jen jednou poražen, aby si hořkou porážkou na půdě 3. týmu I. okresní třídy nenadělil věru nepěkného Ježíška!! blíže viz reportáž
  • děkujeme kámošům z Rebels za důvěru a poskytnutou halu, dále pak rozhodčím, že nám nevěřili a hlavně rivalům z Gongu (co se nepřišli dle jejich slov "na to hrabošení s Adamíčkem" ani podívat, že to nemá cenu) - oni ve stejné době nasázeli podprůměrnému mužstvu FC 30 v poháru jen 6 branek!!
  • los nám opravdu "přeje" ve 3. kole na nás čeká další exxcelentní soupeř - vítěz zápasu Davis Písek - Tomcat Písek, Tomcat nyní vede divizní tabulku a tudíž nás po nejlepším jihočeském futsalovém týmu čeká druhý nejlepší (věru podivný los), ale těšíme se na kočičky z Písku!

2. kolo poháru ČMFS

14. 12. 2000, SKP hala
    ABSOLUTTEAM : Adamíček Český Krumlov

Hráči: Kopr 7 - Bezík 8 Renda 9 Kupy 7 Růža 8 - Mesta 9 Pávča 7 Kolík 9 Stejsky 8
    Góly: Mesta 2, Kolík 2, Růža, Renda, Stejk, Pávča 1

Doposud životní zápas Absolut začal již nominačními potížemi - choroba postihla všechny obvyklé obránce (John, Fido, Prochor, Krejča, Berny), široký kádr umožnil i přesto postavit solidní sestavu, ovšem daleko méně sehranou. Věřili nám snad jen naši příznivci z Rebels, kteří mě týden dopředu přiměli posunout začátek zápasu o 15 minut dříve, aby se stihlo případné prodloužení. Nicméně oba rozhodčí, vida plný kádr Adamíčku, včetně nejlepšího střelce II.ligy Ginzela, dalších elitních hrůčů - Lavička, Adamíček atd.., tipovali zápas jako lehčí trénink pro ligové mužstvo.
          Utkání začala Kupyho čtyřka a to tím, že se seskupila před golmanem v hloučku, zatímco neobsazení hráči soupeře v 1´ vstřelili gól 0:1.
          Pomalu jsme soupeře ohledávali, vystřídali jsme, když Mesta, evidentně silně nervozní, vyvážel míč zezadu, přišel o něj a soupeř trefil zblízka mezi nohy Kopra 0:2. I nadále nás soupeř přehrává, kupyho čtyřku zabíháním obránců, špatně krytých našimi útočníky, Mestovo pak přebíháním a kombinací. 12´ Růža po Rendově nahrávce k tyči zaznamenává první naději 1:2. 14´ Pávča vyváží míč, přichází o něj na půli, načež Ginzel ukazuje extratřídu když obejde vše před sebou a nezadržitelně skoruje 1:3.
          15´ Stejsky míjí bránu ze 3 metrů po rozehrání rohu. 16´ mladíci opět mají problémy - závar před naší bránou vrcholí, když se míč odrazí od obou tyčí, pak brankáře načež jej kolík uklízí na roh. Z něj pak ovšem, stojíce u bližší tyče, neudrží svého hráče, ten snad z metru skoruje 1:4.
          20´ na Bezíkovo nahrávku po lajně nabíhá Růža, proniká k brankové čáře a servíruje před bránu Rendovi 2:4. 22´ Pávča napravuje svoje předchozí zaváhání, bere si míč na půli, klame tělem dva hráče a ze střední vzdálenosti nejhezčím gólem zápasu do šibenice snižuje 3:4. 23´ již několikáté nedorozumění u rohu, kdy naši dva hráči hlídají rozehrávku dvou hráčů soupeře, z neznámých důvodů si je opakovaně nedokážou rozebrat, tentokrát Mesta podcení tah soupeře, jež od rohového praporku proniká na vápno do středu, Stejk ho nepřebere 3:5.
          Druhý poločas začíná Mestova čtyřka, která vypadá kombinačně lépe, i když dostala v první půli 4 z 5 gólů, silně motivováni hodlají vše napravit. 1´ bleskový výpad, Pávča nachází před bránou Kolíka 4:5. 2´ Mesta přes mé taktické pokyny nesmyslně útočně fauluje 3´ excelentní kombinace Mesty, Pávči a Stejka nekončí gólem, nicméně soupeře vyvádí silně z rovnováhy. 4´ Kupy razítkuje tyč, tou dobou soupeře nečekaně jasně přehráváme, ani dlouhé míče za naší obranu již neslaví takové úspěchy, kombinačně pak nestačí vůbec. 9´ brejk Mesty a Stejka končí několika nahrávkami mezi sebou, bez střely. 10´ Kolík vysouvá uličkou stejka, ten již v úhlu, přesto podivuhodným způsobem obhazuje brankáře, míč se silou vůle dokutálí za čáru 5:5 12´ Kolík se orientuje nejlépe ve skrumáži přímo na brankové čáře soupeře 6:5 13´ Pávča před naším brankářem neudrží protihráče, nechá ho otočit a skorovat 6:6 14´ šanci maří Kupy i Stejk 20´ Mesta po kombinační akci střílí polovysokou střelu k tyči 7:6 21´ Pávča bohužel podruhé nechá před sebou stojícího hráče otočit a skorovat 7:7 22´ 6 faul dle rozhodčích, mírně připískávajících ligovému leaderu - desetimetrový kop bez zdi Kopr jistě likviduje, vzápětí nasbírá i soupeř plný počet faulů, od té doby se hraje spíše opatrně pod hrozbou dalších exekucí, 23´ si bereme time, záhy končí normální hrací doba. Prodloužení - systém 2x 5 minut, náhlá smrt 1´ nástup Mestovo formace nejistý, Kopr likviduje tváří v tvář Lavičkovi jistý gól 3´ Mesta uniká individuálně po pravém křídle a další dobře mířenou ránou k tyči střílý zlatý gól 8:7

K taktice:
    soupeř se ujal vedení až 4:1, načež zřejmě podcenil naší produktivitu, není divu, když za celý půlrok v II.lize pouze 1x prohrál. Ve druhé půli již se prezentovali pouze rušovými protiútoky a hráli staženi na vlastní polovině, celý zápas nestřídal Ginzel. Absence obránců byla více než znatelná - 3 góly dostali jsme z 2-3 metrů, když pozičně a tělem dobře hrající, navíc fyzicky disponované hráče, naši improvizovaní obraánci nedokázali udržet před otočením a skorováním. K morálce: něco nevídaného, když všichni střídají v tempu, absolutorium patří Růžovi, když ke konci zápasu zůstane sedět a sám na hřiště posílá kombinačně zdatnější typy, ostatně celý tým se shodl na složení mužstva pro prodloužení. Perfektní bylo, že po první půli, kdy mestovo čtyřka měla katastrofální skore jí ostatní podrželi, za což jsme byli posléze odměněni jejich výkonem pon přestávce.

K hodnocení:
    brankář - v první půli mohl některý z gólů lapit, ve druhém poločase silně podržel, nemluvě o prodloužení Kupyho čtveřice - opticky méně nápadná, statisticky v první půli minizápas vyhrála 2:1, v druhé 0:0 Bezík tentokrát nedal gól, přesto zůstával na místě posledního a netlačil se pro něj, odehrál přesně to, co nechce hrát, ale v danou chvíli nejlepší možné Renda - nejlepší výkon v Absolut, v mých botičkách neklouzal, silně disciplinovaný, navíc zezadu jeden gól dal a na jeden nahrál Růža - výborný výkon, jen v první půli několikrát zaváhal při hlídání obránců, choval se jako kapitán, s Rendou vykouzlili oba góly této čtyřky Kupy - mírné zklamání, dopředu bez jiskry (bez Bezíka?), občas vypustil návrat Mestovo parta - byli u všeho - minizápas prvnín půli 1:4!! druhou 5:2 - statisticky sice tedy nepřesvědčili, ale pro oko diváků... Překvapili tím, že soupeře přehráli kombinací, nenechali se odradit ani fyzickou převahou soupeře ani zkušenostmi a povodili ho po hřišti .. jako slepý koně. Mesta - první poločas velmi slabě hrál, znatelně přemotivován svou pověstí a snahou se ukázat před soupeřem, kazil rozehrávky, tahal míče, byl u dvou našich branek inkasovaných, po poločase procitl, vyhecoval se a rozhodl. I přes sehranost s ostatními mu nedali dost oblíbených míčů do souboje před brankou. Pávča - nebýt nutnosti hrát obránce, byl by jistě nejlepší, takhle mu jeho úžasnou akci a gól + další připravené pro ostatní kazí bilance přímého podílu u 3 našich gólů obdržených Stejk - tradice, nenápadný, takticky velmi dobře - vracel se slušně, jednou se s mestou nedohodl a byl z toho gól, jeden jistý zapařil a jeden dal Kolík - výtečný, nejlepší utkání v Absolut, překvapil hlavně svoji schopností zastupovat Mestu či Pávču vzadu, nezmatkoval, u jednoho gólu sice asistoval soupeři, ale dva dal

Přátelák s Rebels II.

7. 12. 2000, SKP hala
    Rebels : Absolutteam 7:23

Hráči: Viktor - John, Fido, Kupy, Michal, Mesta, Pepino
    Góly: Mesta 7, Kupy 5, Fido 4, John 3, Michal 2, Pepino 2

Na přání soupeře jsme plnili roli sparringu ne zcela vhodného pro posílení sebevědomí soupeře, nicméně zápas proběhl v přátelském duchu, zahráli jsme si dosti. Bez omluvy nedorazil Růža, na poslední chvíli se omlouval bezík, škoda, mohli být pozváni další hráči.
          Dostali jsme tímto možnost vyzkoušet dalšího hráče - již delší dobu registtrovaný, ale zraněný, Pepa Turek (Pepino) a Viktor (ten ovšem pro chorobu pouze chytal). První jsme inkasovali branku, poté již se i v značně improvizované sestavě projevila naše převaha. Soupeř hrál celkem s nadšením, nad průměr u něj značně vynikal jeden z brankářů a vysoký hráč (jméno nevím) - ten nás několikrát povodil. Ani tak nás bohužel nedonutili k odehrání na vyšší obrátky, proto také bez hodnocení. Něco jako cvičné střelby.

Zimní pohár 2000-2001

2. 12. 2000, SKP hala
    Absolutteam : Gotic 4:6 (3:3)

Hráči: Kopr 7 - John 4 Kléma 4 Stejk 5 Růža 5
               - Renda 4 Fido 4 Bezík 7 Kupy 6
    Góly: Bezík 2, Kupy, Růža

Soupeř budil hrůzu, po svém prvním zápase, ve kterém deklasoval Gong rozdílem třídy, přesto jsme první půli byli lepším týmem a jen díky hrubým chbám v rozehrávce jsme umožnili protivníku dostat se do hry.
          Před zahájením se osvědčila výměna kapitána a tím i zahajovací čtveřice, jelikož hlavně útok Bezík - Kupy úvod zvládl excelentně - během 6 minut jsme vedli 3:0. Ovšem pak přišla serie chyb v rozehrávce, kdy jsme opakovaně nahráli soupeři do brejku. Nejprve se to povedlo mě, beztrestně, následnou Klémovo chybu soupeř trestal gólem, stejně jako další Rendovo a Fidovo. V první půli ještě si soupeř vynutil po dalším zaváhání penaltový faul o Kopra, avšak neproměnil, poločas byl 3:3.
          V druhé půli přišlo příliš rychle otočení skore na 6:3 pro soupeře, tou dodoubou povadl již výkon Bezíkovo squadry a naopak se výrazně zlepšila moije equipa, ovšem bohužel stále s malou produktivitou. Až na závěr po Stejkově lajně jsem pronikl přes obranu a servíroval Růžovi před prázdnou bránu k celkově čestné porážce, jež ovšem mrzela o to více, že jsme hlavně v první půli byli výrazně lepším týmem. Za trestuhodné chyby jsme zaplatili.

Absolutteam : Libra TC 8:4 (4:2)

Hráči: Kopr 6 - John 6 Kléma 6 Stejk 7 Růža 6
              - Renda 4 Fido 7 Bezík 8 Kupy 7
    Góly: Bezík 3, Stejk 2, Kupy, Růža, Fido 1

První utkání Zimního poháru jsme odehráli v sestavě na tuto část sezony improvizované, po dlouhé době se zjevil Růža, nově byl nasazen Kléma.
          Zápas s neznámým soupeřem v dresech a la bílý balet proběhle celkem v klidu, jen v první půli jsme se tahali o výsledek, když Bezíkova ctyřka byla sice produktivnější ve střelbě, ale zároveň též dvakrát inkasovala. Celkem překvapivě rychle se v naší obraně zorientoval poprvé s námi hrající Kléma, Růža i Stejk k mému překvapení odpovědně bránili. V druhé čtveřici byl jednoznačnou slabinou Renda, hlavně díky špatnému obutí a též netaktickému pojetí, příliš kazil rozjíždění útoků. Nicméně sehranost osvědčili Bezík s Kupym a ve druhé půli se již hrálo exhibičně. Kupy navíc neproměnil penaltu.

• Starší zápasy najdete v archivu.

• Zimní pohár
    výsledky a tabulka

• Jak jsme slavili Silvestra?
    Nu, na mnoha frontách, posuďte sami: Podzimní hvězda Mesta společně s pisálkem těchto stránek (John) zahájili tažení v bytě u Mesty, kde nás, mimo jiné, navštívili nejmenovaní hráči SK (Perry, Strachy) a přinesli brko (navzdory Mestovo pověsti sám doma nic neměl). Po jejich odjezdu via Lucerna jsme vyrazili na půlnoční šou na náměstí. Při sobě jsem neměl skoro nic k pití (4 piva, flašku šampusu a Jacka Danielse), mesta jakbysmet, takže sme ještě osomrovali Pepu Špínu (ex-absolut), jehož jsme potkali jako prvního. Dále jsme narazili v davu na křepčící skupinku kolem Siweocka (asi 4 děvčata, z nichž mu některá předtím šlohla mobil), záhy dorazil Stejk, již notně naložen. Ten potom se vrhl na cizí děvče, načež se snažil vyprovokovat rvačku. V tom se mu snažil zabránit Gerd, který si ovšem jakoby mimoděk taktéž sáhl, na krev nedošlo. Následoval vrh lahví do davu a Stejkovo běh do dalšího hostince. Program pokračoval v Lucerně. Renda a Bezík trávili přelom milénia pracovně, coby obsluha za barem. Bezík nás nepustil do Fantomu, abysme mu neudělali ostudu, Mesta alespoň ukradl čepičku. V Milevsku se sešla skupina Kupy, Růža, Pávek, Krejča, Kolík, Kubeš a rozjela to evidentně parádně, vše završil pokus dvojice Kupy + Kubeš se v ranních hodinách nechat odvézt na diskotéku autem policie ČR v domění, že se jedná o taxík. Muži zákona byli naštěstí shovívaví, nicméně dopravní službu neposkytli. Někteří nešťastníci pobývali v přítomnosti svých děvčat (Kopr, Fido), o dalších nemáme zatím podrobné zprávy, všichni přežili bez úhony na zdraví.
  • v sobotu se hraje další kolo Zimního poháru - od 13:45 první zápas, nominace u kapitána, trenéra atd...
  • předběžný termín 3. kola Poháru ČMFS s Davisem Písek je čtvrtek 18 či 25. ledna
    Individuální úspěchy borců z Absolutteamu!
  • Na prestižním Vánočním turnaji ve Sportovní Hale byl nejlepším hráčem v kategorii mužů vyhlášen Kupy alias Lukáš Kupec. To přesto, že SK Č.B., ze něž nastoupil, skončil v konkurenci Sparty, Slavie, prachatic, Třeboně až na 4. místě.
  • Berny je nominován na Sportovce Roku 2000 českokrumlovského okresu za výkony v dresu Kaplice!
  • historik John spočítal: 500. gól Absolutteamu historicky zaznamenal v zápase s HFASC na Zimním Poháru Stejk!!
  • tímto se omlouvám zlatému nahravači - totiž gól Mesty v prodloužení nebyl výsledkem jen jeho individuální akce, alébrž výtečné kombinace s Kolíkem!!
  • Milan byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje v Borotíně!!
  • sobotou pokračovalo nejlepší období Absolut - po čtvrteční senzaci s Adamíčkem jsme se museli rozdělit na dva týmy - ten s Růžou, Stejkem, Koprem, Kolíkem a Kupym zvítězil ve všech třech zápasech Zimního poháru a zejména pak vyprášil kožich chlapcům z Gongu, další část s Mestou, Milanem, Rendou a samozřejmě se mnou pak na tradičním turnaji v Borotíně vyhrála 5 ze 6 zápasů, jeden remizovala a turnaj s přehledem vyhrála.
  • celé to bylo dovršeno mocnými oslavami sobotního večera, jež se táhly již od Borotína (14:00) přes Hvězdu, Fantom až do ranní Lucerny za účasti takových netradičních veličin, jako je Gerodes či Kolík. Nikdo se neztratil ani neskončil na záchytné stanici, zdemolován byl jen jeden poutač (Stejk + Gerd) a uloveno několik ryb (snad).
  • rozehráli jsme Zímní pohár
    - jednoznačné vítězství s Librou a mrzutá porážka od Goticu po nevynucených chybách, nicméně týž den Gotic přehrál ještě 8:6 mužstvo Borku a deklasoval Gong v plné sestavě asi tak 14:5.
  • ve čtvrtek 7. 12. hrajeme na SKP přátelák s Rebels, sraz na místě pár minut před 18:30, kdo chce jít, jen dejte vědět Johnovi, ať chudák nemusím shánět lidi na poslední chvíli. Jinak je tento víkend pauza, příští čtvrtek pohár a příští víkend nutná účast - paralelně se hraje Zimní pohár a turnaj v Borotíně.
  • na víkendovém turnaji ve Zlíně sice dorost SK A skončil poslední, ale Mesta, jež dal přednost tomuto propadáku před prestižním Zimním pohárem futsalu, se alespoň dostal svými výkony do All Stars Teamu turnaje (zřejmě silně zaujal, obvykle se do hvězdné sestavy hráč posledního mužstva nedostane - to je ta výchova talentů v Absolutteamu!)