26. 10. 2000 - ČD
GONG A : Borek A 2:1 (0:0)

Hráči: Mendlík R. 7 - Koch 8, K.Šebesta 9, Stejskal M. 5, Stejskal J. 6, Mendlík D. 7
Góly: Bejsta vlastní, Stejskal J. s tečí obrany soupeře - za Borek nevím

Takticky vedené utkání, v němž byli domácí o dost lepší, ale trpěli špatnou produktivitou. Gong
      V první půli velmi takticky hraný zápas, postupně převzali inciciativitu hráči Gongu, soupeř však hrozil nebezpečnými kontry a zkoušel často střílet z velké vzdálenosti přes obránce. Domácí se prosazovali tentokrát ne tradiční kombinací, zato však několikrát individuálně i přes urostlé hráče soupeře. Šance na obou stranách, zejména brankář Borku Hrabčák se rozchytal k výtečnému výkonu.
      Druhý poločas se převaha Gongu stupňovala, Borek se překvapivě nezmohl téměř na nic, pokud mu tedy šanci nenabídl buď váhající M.Stejskal nebo při rozehrávce chybující D.Mendlík. V 35´ si dal vlastní gól po nevinně vyhlížející akci Bejsta z Borku, za 5´ však soupeř srovnal, když se hráči Gongu rozhodli zastavit soupeře celkem netakticky vakem čtyř hráčů vedle sebe, probíhalo kopání do míče i nohou a celkem přirozeně (poměr fyzických sil aliasGumídci/Tupouni) se balón prodral za obránce, z čehož soupeř pohotově k tyči skoroval. Naštěstí se podařilo proměnit jednu z přehršle šancí nervoznímu J.Stejskalovi za vydatné pomoci teče soupeřovo obrany.
      Solidně rozhodovali oba sudí, z Gongu exceloval Karel Šebesta svoji rychlostí, dravostí a bystrostí v odebírání míče a rozjíždění útoků, Kocháček udivoval kontrolou míče a přehledem, svoje si zejména na poli vynucených falulů odehrál D. Medlík. Výhra šťastná, avšak zasloužená.

John

9. mistrovský zápas podzimu

25. 10. 2000 - SKP Hala
ABSOLUTTEAM : Zemani 16:2 (9:0)

Hráči: Fido 7 - John 5, Kupy 7, Mesta 7, Kollík 7, Stejsky 6, Krejča 8
Góly: Mesta 4, Krejča 3, Stejsky 3, Kupy 3, Kollík 3

Na domácím hřišti, tentokrát bez brankáře, ale zato s technicky vyspělou sestavou, nepředstavoval soupeř velkou překážku, když jednoznačně nejlepším jeho hráčem byl, přes 16 gólů, brankář, který zabránil inkasování dalších 10-15.
      Mužstvo splnilo taktické pokyny trenéra (moje), aby hrálo zodpovědně do získání náskoku tří branek, což se podařilo po 7 minutách, záhy bylo zjevné, že v zápase je rozhodnuto, zbývalorozluštit tři hádanky:

1. skóre - dáme 20? uděláme rekordní rozdíl?
.......nesplněno - hlavní viník - Stejsky
2. udržíme čisté konto?
............................nezdařilo se - díky Kupyho chybě v obraně
3. dá si hrající manažér a trenér (já) gól?
........nedal - můžu si za to sám, hlavně Mesta mě (možná díky vidině dobré večerní pařby - neměl prachy :-)) tlačil do šancí, seč se dalo.

Ovšem celé utkání se hrálo v pohodě, na rozdíl od jiných se soupeř psychicky solidně vypořádal se skutečností, že přes stejný počet hráčů na obou stranách to doslova celé dlouhé minuty bez přestání vypadalo, jako zámek při hokejové přesilovce, odehrál se zápas téměř bez faulů, to se cení. Nakonec si ani debakl nezasloužil, ovšem je třeba říct, že je s podivem, jak se mohli v této soutěži udržet - no víme to - je to díky katastrofálnímu hřišti v Mladém, kde hrají domácí zápasy.

8. mistrovský zápas podzimu

17.10. 2000 - Mladé
Cosmos : ABSOLUTTEAM 5:4 (2:2)

Hráči: Milda 4 - John 5, Kopr 6, Fido 5, Růža 5, Pávča 5, Michal 5
Góly: Pávča 2, Kopr 1, Růža 1

Za celkem solidního říjnového počasí (nepršelo), ovšem na bahnitém, drnovitém polotravnatém silně nerovném hřišti, se futsal dal hrát pouze jako záležitost srdce a taktiky, nasazení jsme měli stejné, jako soupeř, takticky bohužel zaostali v tradičních položkách.
      Od začátku jsme se snažili o kombinační fotbal, pohříchu díky terénu marně, obtížně zpracovatelné míče soupeř často odebíral a přečísloval naše obranné řady. Již od začátku měl náš brankář řadu zásahů úspěšných, soupeřův jakbysmet. První skóroval po ztrátě míče naším útokem soupeř až v celkem pozdní fázi zápasu, dokázali jsme jednou z mnoha šancí kontrovat, druhý gól jsme inkasovali po rohu, když míč byl prošel v jámě před bránou jak pod mojí nohou, tak pod rukou Mildy a došel před bránu k útočníkovi. I na tento jsme záhy kontrovali, poločas těžkého zápasu byl 2:2. Podle stejného scénáře se hrálo i v druhé půli, územní převaha byla trvale na našich kopačkách, stejně jako míč, do vedení se však bohužel dostal vždy soupeř. Třetí branka padla po závaru před naší bránou, kdy si Milda nezjednal pořádek mezi obránci, nakonec mnohokrát odražený balón se dokutálel pod ním do brány, odpověděli jsme rychlou brankou. Poté z dalšího našeho tlaku se zrodilo mnoho šancí, soupeři excelentně zachytal gólman a tyčky u branek. Z postupného útoku pak po Pávčově zaváhání, kdy se naši hráči všichni shlukli u jedné lajny a ponechali na vápně samotného hráče, padl další gól soupeře, který nás již dostal celkem blízko k psychickému dnu. Dalším vzepětím pak Kopr krásnou střelou vyrovnal, aby 2 minuty před koncem bohužel zase Pávča nechal po lajně proniknout hráče do situace dva na obránce (mě), vybral jsem si pozici ve středu pokrývaje dle mě nebezpečněji postaveného útočníka, u lajny nechal pronikajícího s míčem na starost brankáři, ten však svůj souboj prohrál a přes enormní vzepětí v poslední minutě (dostal jsem se dokonce k nebezpečné střele!) jsme již branku nedali. Utkání výtečně řídili oba rozhodčí, nepřipustili (oproti zápasu s Hlubokou) hrubý kontaktní styl, kopalo se dost standardek na obou stranách, bez efektu. Další nešťastný zápas, na venkovních hřištích se trápíme. Přesto všechna čest hráčům, kteří přišli hrát, i přes své další povinnosti (tréninky) a nenechali zápas napospas osamělé čtveřici.

Gerd 2, Mesta 1, Fido 1

Na ideálním terénu sehrála jedna z nejsilnějších sestav Absolutu pohodové utkání se snaživým soupeřem, spíše technického založení. Na rozdíl od Zahájí a Hluboké ve futsalovém stylu, bez kontaktu s nevelkým počtem faulů, protivník neměl šanci čelit drtivé technické, taktické i střelecké převaze našeho teamu. Hodnocení opticky nižší odpovídá ideálnímu terénu, sestavě a spíše slabšímu soupeři.
      Popis jednotlivých částí zápasu a gólových akcí je nad síly jednotlivce při takovém počtu branek. Přes dobrou náladu a evidentně nabitou sestavu začali naši hráči nečekaně odpovědně v defenzivních úkolech, tak jak si to vždy představujeme nasázeli soupeři dostatečný počet gólů na demoralizaci a pak už si v pohodě zahráli. Až do stavu 6:0 prakticky bez chyby ve všech řadách, kromě klouzajících bot Stejka, poté jsme dvakrát inkasovali - již méně důsledně pokrytí hráči soupeře a horší technika gólmana (moje) dovolili soupeři čestně skórovat.
      Po poločase již exhibice, padaly nádherné branky - hlavou, z voleje ze vzduchu, po excelentních narážečkách... K hráčům - brankář kromě dvou nejistých zákroků mnohokrát reflexivně zachraňoval, první čtyřka již prolínala dobře obranu s útokem, nádherné kombinace dvojice Bezík - Kupy lahodily oku, Stejk přes klouzavou obuv se vždycky nějak ke gólu připletl a v druhé půli se již branky dočkal i Mesta (jinak velmi zodpovědně hrající odzadu, tolik se nedostal do hry). Druhá čtyřka byla o něco méně kompaktní, vynikal v defenzivě Gerd ukázkově pozičně hrající, svižně rychlými starty odebíral zoufalým soupeřům nahrávky a s Pávkem se snažil o rychlé rozehrávání. Růža sice do kombinací nezapadl, zato po dlouhé době uplatnil fyzický fond i s vracením k vlastní bráně. Fido vzadu s přehledem, několikrát pokazil nahrávku, jež by nás dostala do brejku. Všichni hráči v poli dali gól!!
      Oceňuji hlavně sebezapření některých, jinak čistě ofenzivních hráčů, kteří museli zpočátku pozorně bránit a dále disciplinovaný rytmus střídání, jindy nevídaný.

Fido 6. mistrovský zápas podzimu

2.10. 2000 - Zahájí

ASC Hluboká : ABSOLUTTEAM 8:5 (4:0)

Hráči: Milda 6 - John 5, Kupy 4, Kopr 3, Stejsky 4,
           Pávča 4, Michal 5

Góly: Stejsky 2, Pávča 1, Michal 1, vlastní 1

S námahou jsme v nevhodném čase dali dohromady velmi solidní sestavu, která si dojela pro porážku až do Zahájí. Soupeř byl opět značně nabuzený, fyzicky převyšoval bez výjimky všechny naše hráče a k tomu si připravil miniaturní hřiště. Vše umocnil ještě málo zkušený rozhodčí, jež ponechával tvrdé hře volno a trestal jen zákroky našich, technicky o několik řádů, vyspělejších borců, zatímco soupeřovo okopávání ponechal nepotrestáno.
      Bohužel jsme všemu ještě nahráli totálními výpadky v obranné činnosti, první gól jde na konto laxního Stejskyho který nepokryl hráče a soupeř si, stojíce tři metry před brankou vynutil faul golmana, penaltu proměnil. Následoval druhý gól po kiksu Kupyho, který nepochopitelně kličkoval na vlastním vápně, uklouzl a nechal soupeře pohodlně skórovat. Další "zápis" umožnil domácím Pávča ztrátou míče po kličce do hráče na půli u lajny, první poločas pak dovršila pěkná střela soupeře od břevna ven z brány, kterou rozhočí po 10 vteřinách, stojíce na půlce, na nátlak domácích, uznal jako gól.
      Ve druhém poločase jsme opět zahájili nátlakem, ale urodilo se až po nastoupení Michala, který záhy po vystřídání dal branku, následoval ho Stejsky, Pávča a Stejsky, srovnali jsme na 4:4. Za tohoto stavu soupeř rozehrával a přímo z rozehrání se vydal hráč od půlky mezi Pávčou, Stejkem, Kupym a koprem nikým neatakován došel před brankáře a vsítil. Po tomto KO se již zázrak čekat nedal, Milda musel ještě mnohokrát zasahovat proti gólovým akcím soupeře. Toho podržel brankář, nás tradičně zklamala defenziva. Stejsky se bohužel zřejmě nakazil od Růži a Pávči a jeho obranné úsilí je zápas od zápasu menší, Kupy se snažil, ale nebyl zrovna asi ve formě - dlouho již nenastoupil, ani Pávčovi se nedá snaha upřít, prostě na nasazení soupeře to nestačilo. Katastrofální výkon tentokrát odvedl Kopřík, nechal se obehrávat na požádání, tentokrát hluchý i dopředu.