ABSOLUTTEAM : SKK 99 (Kokodák mix) 5:4 (1:0)

Hráčí:
John 6, Bezík 6, Fido 2, Jágl 3, Áda 4, Michal 3, Pepa 3, Kupy 6
Góly: Bezík 2, Kupy, Jágl

Ve strašném zápase se slaboučkým soupeřem celé mužstvo zahrálo pod své možnosti, brzká hodina (pro náš tým je 8:55 v sobotu ráno téměř půlnocí) zanechala své následky. Zejména katastrofální byla defenzivní činnost hráčů, v první půli zachraňoval stav brankář, ve druhé snad jen silou vůle jsme v nehezkém zápase dosáhli povinného vítězství. U těch hráčů, kteří netrpěli kocovinou, se bohužel projevil syndrom slabého soupeře, každý chtěl zaznamenat branku a o ostatní se nestaral. Nejhorší výkon kariery v ABSOLUTTEAMu podal Fido, situaci zachraňoval Bezík s Kupym.

Chobot : ABSOLUTTEAM 7:10 (3:5)

Hráči:
John 5, Bezík 7, Fido 6, Jágl 6, Michal 7, Pepa 6, Kupy 8
Góly: Kupy 4, Michal 3, Jágl 2, Bezík

Po prvním zápase nás opustil zcela zelený Áda, poté jsme sledovali zápas našeho dalšího soupeře s Borkem, jež byl více než vyrovnaný, ve zcela jiném tempu, než bylo toho dne naše. S obavami o vyšší příděl v naší síti jsme vstupovali do posledního zápasu na turnaji. Opak však byl pravdou, mužstvo nasadilo vysoké tempo a bojovné srdce, hráči se dovedně zastupovali v defenzivě a po celý zápas jsme soupeře nepustili na kontakt. Hlavní podíl na tom měla chvílemi až geniální souhra Bezíka a Kupyho, k nimž se zhusta připojovali i ostatní, a slabá forma golmana soupeře. Ve druhé půli již jsme opět provozovali bezstarostný fotbal s řadou mezer v obraně, nicméně závěrečné vystoupení lze považovat za úspěch.

19. 2. 2000
Building : ABSOLUTTEAM 6:5 (1:3)

Hráči:
John 4, Fedor 5, Havel P. 7, Fido 8, Michal 4, Kopr 6, Berny 7, Pepa 3
Góly: Fido 2, Berny, Havel P. (Áda), Kopr

V celkem pohodové náladě, bez větších ambicí, jsme v klidu začali zápas, přičemž část lidí měla v nohou dopolední zápas velkého fotbalu a ještě větší v hlavách kocovinu. Navíc opět naprosto jiná sestava proti předchozím zápasům, bojovný duch mladého Ády, jeho excelentní gól z úhlu zahájili zápas. V obraně spolehlivě zahrál Fedor, téměř bez chyby, excelentní formu měl Fido, jehož známku snižuje jen oddechový čas ve druhé polovině, kdy již zapomínal bránit, a zejména porážka. V útoku se tavil vykropený Berny, přesto chvílemi předváděli s Ádou a Fidou skvělé kombinace a táhli většinu útoků. Kopr potvrdil svoje fyzické i technické předpoklady, neúnavným nasazením, rychlostí dobře doplňoval útočné vozby, navíc dal v pravou chvíli gol. Za očekáváním zůstal hlavně Michal, ve druhé půli často propadal, zkoušel příliš obehrané kličky a dozadu příliš nepomohl, Pepa za očekáváním nezůstal, když už ho před prázdnou bránou soupeře někdo ze spoluhráčů nahrávkou málem trefil, včas se uhnul. Ve druhé polovině jsme typicky zaspali, po srovnání měl soupeř více vůle po vítězství a hlavně předčil v proměňování šancí.

ABSOLUTTEAM : Borek 2:4 (2:2)

Hráči:
John 7, Fedor 5, Áda 6, Berny 6, Pepa 4, Fido 6, Bezík 5, Michal 5, Kopr 7
Góly: Kopr 2

V zápase proti favoritu skupiny jsme se obávali přídělu, avšak opět hlavně první půle předčila naše očekávání, celé mužstvo podalo takticky skvělý, stmelený výkon, přes narůstající únavu jedněch a kocovinu druhých. Zápas byl, jako vždy s Borkem, napjatý, ke konci až příliš. Nikdo z hráčů zvlášť nevynikl, krom produktivity Kopra, Berny již zcela zničený, neúnavně bojoval v prestižním souboji, podržel i brankář, slabší výkon měl po dvou zápasech velkého fotbalu v ten den Bezík, který byl u rozhodujícího gólu, zápas nebyl tak pěkný, ale o to víc napjatější, rozhodla opět řada nevyužitých šancí.

8. 1. 2000
GOTIC : ABSOLUTTEAM 5:6 (4:2),
3 minuty před koncem zápas ukončen pro inzultaci rozhodčího hráčem soupeře

John 7 – Fido 8 Mesta 8 Kupy 10 – Berny 9 Růža 9 Michal 7
Góly – Kupy 2, Růža 2, Berny Fido 1

Opět jeden z hvězdných výkonů ABSOLUTTEAMu. Utkání s vysokým favoritem, do té doby procházejícím turnajem bez ztráty bodu, začalo již tím, že nepřišel náš brankář, jehož jsme musel nahradit, dále absencí několika dalších hráčů ohlášenou na poslední chvíli. Přesto, až na golmana , se sešla kvalitní sestava, zahájili jsme celkem bez přehnaného respektu, ale fakt, že většina hráčů dorazila několik minut před výkopem, také naší hře organizovanosti nedodal.
     Hrálo se typicky, na naše poměry, opět jsme hráli daleko vysunutý presink na soupeře, který kontroval smrtícími brejky a postupně převzal iniciativu. Po jednom z rohů vypálil zpoza brankového území nechytatelnou dělovku do růžku soupeřův obránce, načež již téměř ovládli hru. Další dva góly padly z brejků několika hráčů proti samotnému brankáři. Pak však naši hráči zpozorněli, začali mnohem lépe bránit a po excelentním Mestově milimetrovém pasu na Bernyho přes celé hřiště jsme snížili, pak přidali další gól po dobré kombinaci a stáhli na 2:3. Minutu před koncem jsem si však vybral, po řadě solidních zákroků, slabou chvíli v brance a v nejméně vhodnou chvíli jsem jen před sebe vyrazil lehkou střelu z dálky, pročež mi jí soupeř obratem vrátil do sítě asi tak ze dvou metrů.
     Přesto však jsme se nepoložili a ve druhé půli, i k mému překvapení, zcela převzali otěže hry, při velmi disciplinovaném výkonu otočili skore až na 6:4 6 minut před koncem. Soupeř ještě kontroval pěkným golem otočkou v brankovišti, ale jinak se mi podařilo uhájit dále konto čisté, po našem tajmu jsme ještě více přitvrdili obranu a mohli skorovat i z dalších kontrů. Pak však, přestože zbývalo ještě několik minut a náš náskok byl jen těsný, soupeř neunesl tíhu obratu od outsidera a po běžném zákroku uprostřed hřiště odpískaném proti němu se vrhl na sudího, čímž si vysloužil ukončení zápasu.
     Všichni naši hráči se překonávali v nasazení, disciplinovaně střídali, Fido velmi spolehlivý v obraně, kde vzhledem k absenci dalších obránců zaskakoval hlavně Města, po zranění nerozehraný, s menším úspěchem v defenzivě, ale velkým přínosem při ofenzivě. Ovšem během hry se vzadu kupodivu vystřídali všichni, hlavně zjevení Bernyho v obranných řadách bylo překvapením, zklidnil hru v nejhorších fázích zápasu. Stejně tak velkým přínosem byl Růža, tentokrát nevypustil žádnou část zápasu, pohyboval se po celém hřišti a potvrdil střelecké kvality, Michal se na hřiště dostal jen o trochu méně a velmi disciplinovaným výkonem, kdy oželel přehnané útočné ambice a podpořil obranu, odevzdal očekávaný podíl na výkonu. Mimo komentář je další excelentní výkon Kupyho, pohyboval se napůl v obraně a v útoku, a stačil jetště perfektně zužitkoval maximum možností, nabídnutých mu spoluhráči. Nakonec nelze se nezmínit o původně nejslabším článku týmu, před utkáním podceňovaném, pročež jsem však učinil jen jednu chybu a několik gólů chytil.

sobota 11. 12. 1999 - páté a šesté kolo:

AbsolutTeam : Montza 1:8 (0:4)
Mesta 4 - Bez 5, Fido 4, Renda 4, Michal 3, Ríša 4, Berny 5
Gol: Renda

Výtečný soupeř, absence brankáře, pozdní příchod Bernyho a podprůměrné výkony všech hráčů znamenaly jasnou porážku.

Borek - AbsolutTeam 5:3 (2:1)
Hráči: Mesta 6 - Fido 5, Ríša 4, Víťa 6, Berny 6, Bez 5, Renda 5, Michal 5
Goly: Berny, Bez, Renda

Až do posledních chvil zápasu v celkem solidním tempu drželo mužstvo krok s favorizovaným soupeřem, když Berny 7 min. před koncem průstřelem mezi nohy srovnal stav na 3:3, až nespravedlivě odpískaný přímí kop (za hraní míče brankářem nohama delší dobu) znamenal výtězství soupeře.
     Krom této chyby Mesta zachytal spolehlivě. V dobrém světle se ukázala další poslila Víťa, tradičně dobře zahrál Berny, Michal po katastrofálním prvním poločase podal ve druhém výborný výkon. Ostatní s proměnlivou výkonností.

John - Jan Pirnos

(Diktováno Johnem po telefonu Markýzovi)

27. 11. 1999 – třetí a čtvrté kolo:
Chobot : ABSOLUTTEAM 3:4 (1:2)

Jágl 8 – John 7 Fido 7 Renda 6 – Bez 7 Ríša 7 Kupy 8 Michal 7
Góly – Renda, Michal, Bez, Kupy

Po minulých debaklech až nečekaně dobrý výkon mužstva, podpořený vynikající brankářem. Sice podcenil první gól, jímž se soupeř dostal do vedení, ale následně vychytal mnoho tutovek. Přesto že jsme soupeře celkem přehrávali, nebyla disciplina hlavně ve druhém poločase dostatečná, a při bezhlavém útočení jsme opět nechali protivníka dvě minuty před koncem, při propadnutí obránců při útoku, vyrovnat. Naštěstí v obvykle kvalitní formě zahrál Kupy, který nepodlehl panice, a připravil pro Bezíka vítěznou nahrávku před prázdnou bránu. Výborný výkon podali i Ríša, který jako jeden z mála takticky velel k defenzivě, i Michal, jež přes zmaření několika šancí svým typickým způsobem vystřelil krásný gól nechytatelnou ránou po samostatném průniku. Renda ve svém prvním zápase za ABSOLUTTEAM rozhodně nezklamal, i když ofenzivní kvality jednoznačně převýšili defenzivu. Výborně hrál i Fido, jen si v každém poločase pokazil renome fatální hrubkou. Celkově nadšený a bojovný výkon jsme ozdobili zaslouženým vítězstvím.

ABSOLUTTEAM : SKK 99 10:3 (5:2)

Jágl 5 – Fido 5 Ríša 6 Bez 7 – Kupy 6 Renda 8 Pepa 4 Michal 3
Góly – Renda 4, Bezík 3, Kupy, Ríša, Fido 1

Přesuny v sestavě vynucené jednak zraněním a jednak příchodem Pepy jednoznačně pomohly Rendovi, který nesvázán defenzivními úkoly s chutí kombinoval a společně s Bezíkem, Kupym, Ríšou a Fidou připravovali soupeři jednu horkou chvilku za druhou. Ovšem po taktické stránce opět propadák, za stavu 2:0 si naši borci přihrávají před prázdnou bránou tak dlouho, až přijdou o míč, poté dvě hrubky golmana, druhá ve spolupráci opět s Fidou, a protivník rázem dotahuje na jeden gol náskoku. Naštěstí tentokrát je soupeř jednoznačně slabší, v dalším průběhu, i přes bezstarostnou hru celého našeho týmu, brankář vše vychytá a naši útočníci v exhibici dohrávají do desítky. Tristní je ovšem produktivita dvojice Michal+Pepa, přičemž se oba nesčíslněkrát dostávají do vyložených šancí, které zahazují jak na běžícím pásu, Michal ještě k tomu katastrofálně propadá v defenzivě, na hřišti je po většinu času dezorientován a jeho obránci neustále ohrožují naší branku. Nicméně, i jejich zásluhou asi tak 8 nastřelených tyček vypovídá o kvalitě soupeře, který navíc nepodal ani obyvkle nadšený výkon.
13.11.99 - ABSOLUTTEAM : Building 5:1 (1:1)

Sestava:
Milan 6 – John 4 Fedor 4 Krejča 5 – Berny 6 Růža 4 Ríša 4 Michal 4
Goly: Berny 1

První zápas zimního poháru v hale, soupeř více než přijatelný, v první půlce jsme ho herně výrazně předčili, tentokrát velmi chabá produktivita útočníků a dvě chyby v pokrytí soupeřových hráčů ve druhé půli zavinily porážku, i přes solidní výkon brankáře.

13.11.99 – Gong : ABSOLUTTEAM 14:2 (7:1)

Sestava:
Milan 4 John 4 – Fedor 3 Ríša 5 Krejča 3 – Berny 4 Růža 2 Michal 2 Pepa 6
Goly: Ríša, Krejča 1

Ostudný výkon, i se zraněným brankářem, který odstoupil za stavu 0:4 jsme měli podat lepší výkon. Unavený Berny po tréninku, stejně jako v prvním zápase, neměl s kým hrát, katastrofální výkon podal zejména Růža, po páteční pařbě silně neduživý. Jediný kdo snesl přísnější měřítko byl snad Pepa a chvíli Ríša, ostatní propadli, nejen formou, ale hlavně nasazením a nadšením. Ukazuje se, že více, než superhráči, chybí na hřišti nadšení a nasazení Fidy a Bezíka.