AbsolutTeam

Absolutní Historie z pera zakladatele Johna

[ 1997 | 1998 - 1999 | léto 2000 | podzim 2000-2001 | Zimní pohár 2000-2001 | 2001-2002 ]


    V roce 1997 jsem se po svém návratu z vojny zanesl myšlenkou hrát ještě fotbal. Moje dosavadní (nevalná) fotbalová kariéra (viz rubrika hráči) ve velkém fotbale totiž vyvrcholila již v dorosteneckém věku coby náhradník v krajském přeboru, na více jsem nedosáhl, sáhodlouhé studium medicíny provázené typickou životosprávou medika pak dalším ambicím učinilo přítrž. Pak jsem ovšem během svého účinkování v cirkuse zvaném Armáda ČR narazil na malý fotbal (dále futsal) a účinkováním v teamu I. třídy Č.Krumlova FC Cassino nalezl v něm zalíbení. Podporu jsme pak nalezl v okruhu kámošů, s nimiž jsme hráli nesčetné mače na skautském táboře proti domorodcům a posléze se rozhodli založit si regulérní mužstvo. V tom mi byli nápomocni Milda, Fido a Fedor, ostatní se dychtivě připojili, sehráli jsme pár tréninků v tělocvičnách mezi sebou a s nadšením se vrhli do díla (vzpomeňme na harcovníky co odehráli více zápasů - Markýz v poli i bráně, Starostík, Martíš, Kotel, Šejk, Michal, Pepík). P ředehrou nám byl první turnaj v historii Absolut - Borotín 96 venku na mraze, výtečný zážitek. V sezóně 1997 - 1998 jsme se s velkými nadějemi přihlásili do nejnižší okresní soutěže futsalu (II. třídy), kterou jsme značně rozčarováni skončili na posledním místě se 4 body a skore 29 : 119 z 20 zápasů. Totiž hrubě jsme úroveň soutěže podcenili a tým, složený až na tři lidi z nefotbalistů, se potácel od porážky k porážce. Nejlepším hráčem v té době byl nepochybně Ríša, člen divizního dorostu Loko ČB. Již v zimní přestávce pro neúspěchy, velký počet hráčů, jich přestala řada aktivně působit, někteří, podorbiv se sebekritice, jiní, propadnuvše depresi z vytrvalých debaklů. V zimě jsme a bsolvovali Borotín 97 - na blátě venku v prosinci, skončili ve skupině 3. Z 5 týmů (včetně divizního VS Tábor). Nově se zapojil kvalitní brankář - Bágl, jež doplnil, a při pozdějších pravidelných absencích, nahradil Milana. Jen díky němu byly příděly branek na jaře povětšinou snesitelné. Střelci té sezóny - Ríša 8, Fido 5, Michal a Pepa 4, John 3, Berny, Fedor 2, Kůža, Šejk 1.

    V sezóně 1998 - 1999 jsme skončili po podzimu na 7. Místě s 11 body. Nadějně zahájená soutěž senzačním vítězstvím nad Tornádos dále pokračovala bezkrevně. Naší vlajku držel v té době nejlepší hráč - Berny - draftovaný na památné květnové vodě. Prosinec 1998 se konal další ročník Borotín cup, tentokrát již v hale, památná byla zejména účast Petra Havla zvaného Áda, hlavně pro jeho promile v krvi, skončili jsme tuším 4. V zimě roku 1998 proběhly přelomové události - tedy na poli manažerském - jež určují ráz Absolutteamu doposud. V té době jsem, coby Bernyho kámoš, chodil sledovat jeho zápasy v SK Č.B. dorostu B, kde pod vedením trenéra Musila hrála plejáda dobrých hráčů. Hlavně však se tam vytvořila solidní parta se sídlem v Hostinci U Havrana. Tyto talenty jsem, coby divák, znal a brzy se s nimi na maturitním plese nějaké obskurní střední školy seznámil a následně poté pařil u Havrana i jinde. V uvedeném pubu pak proběhla většina draftů sezóny - s Bernym jsme napřed zlákali Mestu na plese a za jeho pomoci poté U Havrana další hráče - Růžu, Pávču, Krejču a Karlose. To se projevilo během sezóny, když jsme m.j. v hale porazili do té doby bez ztráty hrající Gong C a chvíli jsme sahali i po postupových příčkách, četné absence v klíčových zápasech nás však přidržely při zemi. Bodový zisk byl 26 bodů z 18 zápasů, skore 59:64, obsadili jsme 5. příčku, výhled do další sezóny byl optimistický.. Tehdy postoupil Gong C s jedinou porážkou od nás a skore 142:41.
    V sestavě se již jen sporadicky objevovala stará garda - zbyl z ní prakticky jen Fedor a občas Milda či Kůža, z původních hráčů dále nastupovali kromě mě Fido, Michal, Ríša a Pepa. Gólové dostihy té sezóny skončily nerozhodně - s 8 góly na čele Mesta, Berny a Michal, 7 zaznamenal Růža, 6 Pávča.
    V létě jsme získali dalšího excelentního hráče - Kupyho, avšak soutěž 1999-2000 jsme zahájili nepříliš impozantně, remízou s PVT a další v Zahájí s Intermannem. Následovalo cenné vítězství v Zahájí, ostudná porážka od Tornádos, povinná vítězství se Slavií a Kokodákem. Hřebem podzimu ovšem bylo představení s Borkem v hale ČD. Již s novým hráčem - Bezíkem - jsme v nádherném utkání zvítězili 6:2 (2:2), poslední výhra nad Kunou 00 stvrdila naše druhé místo o bod za Borkem. Další akvizicí od Havrana byl brankář dorostu SK ČB Kopr a Renda, stejně jako Bezík z líhně Slavie ČB. V zimě jsme sehráli v nejrůznějších sestavách, včetně hostů, zimní pohár a získali cenné zápasové zkušenosti.
    Jarní polovinou soutěže jsme prošli bez ztráty bodu a o 10 bodů před Zahájím, Hlubokou, Borkem a Tornádos vyhráli II.třídu - 18 zápasů, 47 bodů, skore 131: 57. Na jaře stihl ještě Mesta vyhrát se školním týmem středoškolskou futsalovou ligu a za odměnu se podívat na Euro 2000 (a nechat se asi 5x vyfotit do nejrůznějších novin s pomalovaným ksichtem). Střelci týmu v soutěži - Pávča 25 - nejlepší střelec II. třídy, Kupy 24, Růža 22, Mesta 12 (drahnou část podzimu zraněn), Krejča 11, Michal 11, Bezik 8, Fido 5, Ríša, Kopr, Renda 3, Pepík, Berny 2.

    Léto 2000 bylo ve znamení dvou turnajů - Rožmitál a Velešín - zejména ve Velešíně jsme narazili na zdatnou konkurenci - 2:1 podlehli ve skupině druholigovému Thompson Brno a v osmifinále vypadli s ligovým Rumpálem Prachatice s legendou Wimberským v sestavě. Premiéru v dresu Absolut zaznamenali další absolventi ligových dorostů SK - Kollík, Stejk a v té době z Kaplice do Třeboně do ČFL se právě stěhující Libor Kubeš Během předchozí sezóny se vykrystalizovaly v Absolutteamu dvě skupiny hráčů - stávající či bývalí hráči dorostů SK ČB (povětšinou se přesunuli do A dorostu, juniorky SK ČB, Kaplice, Milevska, Strakonic, Hluboké) a skupinka původem ze Slavie ČB (John, Fido, Bezík, Renda). Kromě těchto zůstávají poslední další pamětníci - Michal, Fedor a comeback do aktivního chytání přichystal Milda. Podstatným zlepšením se dále stalo přesunutí domácích zápasů ze strašlivých venkovních terénů do nafukovací haly SKP s umělou trávou, kde přece jen standardně jsou podmínky k plynulé hře bez neustálého lovení míče zakoplého zoufalými soupeři venku do nedozírných dálek.

    Podzim 2000 - 2001 jsme zahájili v l. třídě již s neskrývanými ambicemi postoupit dále, situaci jsme si zkomplikovali notně domácí prohrou se Zahájím 5:7, remizou na Borku s Tornádos a prohrou v Zahájí s ASC Hluboká. Zato jsme nadělili Havlindě rekordních 21:6. Výrazné sblížení duší prokázala dvojka Bezík - Kupy, kteří spolu předváděli nevídané kousky, střeleckou potenci prokázal coby nováček Stejk, premiéru si s Havlindou odbyla nová posila Gerd ověnčený půlroční aureolou vicemistra Evropy do 16 let z Izraele (spolu se Sivym). Překvapivě dlouhodobým zpestřením sezóny se ukázal být pohár ČMFS, do nějž jsme se přihlásili spíše s vidinou jednoho konfrontačního zápasu s lepším soupeřem, dopadlo to jinak - první kolo s Remalem, okořeněné navíc známými postavami v dresu soupeře (Hojdar, Čepec, Kolář), jsme si vychutnali, když nejprve soupeř trousil neblahé poznámky na téma mateřská školka při spatření našich baby faces (Stejk, Gerd, Bezík), aby vzápětí inkasoval úder v podobě porážky 18:6 na domácí půdě.

    Zimní pohár 2000-2001 měl podstatně horší úroveň, než předchozí rok, skončili jsme druzí za prasácky hrajícím Gotikem, když v rozhodujícím zápase nás nepodrželi chlapci z Gongu, prohráli s Gotikem gólem přes celé hřiště v posledních vteřinách zápasu, skončili za námi 3. V té době již asi půl roku probíhala družba s také mladistvým teamem Gong B,C směřujícím zrovna na špici okresu do divize, oni nás vzali do své haly na časté tréninky, díky nám se zase častěji sešli k pořádnému nasazení, největší profit z toho měl asi Mesta, který se pravidelnou účastí v těchto kláních vyhrál do nadprůměrné výkonnosti. Dalšími častými účastníky jsem byl já a Fido, ostatní spíše sporadicky ke své škodě futsalové. Od té doby se táhne jednak naše rivalita, jednak přátelské vztahy až doposud. 14.12. 2000 se nesmazatelně zapíše do dějin Absolut - po prodloužení jsme vyřadili brankou Mesty na 8:7 vysoce favorizovaný celek Adamíček ČK, který si již v té době coby jasný leader II. ligy zajistil postup do první ligy a chtěl se blýsknout v poháru, náš bojovný výkon mu to znemožnil, přes závažné absence na naší straně (Gerd, Krejča, John). Další zimní akcí byl Borotín 2000, sestava Milda, John, Mesta, Renda, Fido, Kůža, Sváta, Venca, Švub slavně zvítězila a neméně slavně pak zakalila. V ten samý den nastupovala druhá část Absolut na Zimním Poháru vedená Koprem a porazila gumídky z AC Gong. Následovaly další oslavy spojené i s dodatečnou oslavou postupu v poháru, akce měla své hrdiny v Gerdovi a Stejkovi a jejich únik s vývěsní tabulí restaurace Fantom po náměstí zakončený v Lucerně. V lednu jsme pak narazili v semifinále Jihočeské oblasti poháru na divizní Davis Písek a celkem jednoznačně ho vyřadili 4:1, výtečně zachytal opět Kopr.
    Ještě před zahájením jarní části soutěže jsme sehráli finále poháru - znovu jeden z největších soubojů v historii jak naší, tak asi i rivalů z Gongu. Ti již měli pohárové zkušenosti z předchozího roku, kdy hráli s ligovým týmem Liberce, navíc tou dobou suverénně kralovali o třídu výše tabulce OP a chystali se do divize. Odehrálo se neuvěřitelné drama, když první zápas jsme prohráli 4:3 - v nastaveném čase udělal Fido 6. Faul a Kocháč rozhodl, v odvetě pak jsme prohrávali 0:3, následně přišli o vyloučeného Krejču a inkasovali v oslabení na 0:4, abychom za 13 minut otočili na 5:4, když jsem byl zavelel prvním (a svým nejdůležitějším) gólem ke zteči, Gerd přidal 3 a Kollík jeden a postoupili jsme dle pohárového pravidla o počtu vstřelených branek na hřišti soupeře. Pozoruhodnou drastickou premiéru v soutěžním zápase si připsal Pepino z SKP.
   Na jaře přišla další posila - Griga - už jsem nevydržel nevyrovnané výkony hvězdných sestav po prvním zápase sezóny, kdy jsme si postupové ambice zkazili domácí prohrou s Montzou C (účastnili se Stejk, Gerd, Bezik, Pávča, Kollik). S Grigou jsme už neprohráli, rozhodli jsme v zápase v Zahájí s přímým soupeřem o postup, kde jsme zvítězili 11:1, zbytek jara již dohráli v pohodě. Sehráli jsme několik kvalitních přáteláků - ZSO, Gong, do sestavy přibyli další dva nováčci - z dorostu Slavie Viktor a Sandy. S bilancí 12-1-5, skore 156:73 a 36 body jsme postoupili z prvního místa do okresního přeboru, od druhého Zahájí nás dělily 2 body. Nejlepším střelce soutěže se opět stal náš hráč - štafetu po Pávčovi z předchozího roku převzal Stejk s 25 zásahy, druhé místo v soutěži zaujal Bezík s 21 brankami. Partnerský celek Gongu měl za sebou slušnou první sezónu v divizi, získal 3. místo.
    Léto 2001 znovu ve znamení turnaje ve Velešíně - tentokrát jsme došli až do čtvrtfinále a vypadli s Parohem Kaplice, střelecky se blýskli Mesta a Bezík s 5 góly a Gerd se 4. Navíc jsme výtečně zapařili večer ve Velešíně včetně noční koupele…..pohoda. Pozoruhodný úspěch zaznamenali též chlapíci z Gongu, když po vypjatém boji ve skupině remizovali s prvoligovou sestavou Viktorie Žižkov 3:3 a stejně jako my vyhráli svojí skupinu (načež, jako ten rok všichni vítězové skupin, vypadli ve čtvrtfinále).

    První sezóna v okresním přeboru, právě probíhající 2001-2002, začala netradičně - nikým jsme se neposilovali, poprvé od vzniku Absolut proběhlo 6 měsíců bez změny kádru. Tedy změny nastaly, ale spíše odchody hráčů - Pávča odešel hrát do Milevska, Krejča do Strakonic a tím se pro nás staly nepoužitelnými, Berny již delší dobu pro souběh velkého fotbalu a studia mediciny na futsal čas neměl. Premiéra v OP celkem obstojná, remiza s týmem FC Hůry (včetně Pouzara) byla solidním výsledkem, pak jsme rozdrtili okresního mistra Montzu B 13:4, abychom vzápětí klopýtli ve velmi okleštěné sestavě doma se Zbudovem i v Nerudovce s Viktorií. Po podzimní části soutěže jsme byli na druhém místě o 5 bodů za Montzou B, bilance 6-1-2, skore 67:40, za námi o 3 body Gong B, jejž jsme v heclém zápase opět porazili 10:7 (Mesta 6, Viktor 3, Kupy 1). Pokračovala naše anabáze v poháru ČMFS již celostátní částí, ve čtvrtfinále jsme narazili na též překvapivého vítěze Jižní Moravy - divizní Kavčí Hory Polná u Jihlavy, doma jsme vyhráli 11:5 (Bezik 5 gólů), venku jsme sice ještě ve druhé půli vedli 7:3, nakonec postup s problémy uhájili po porážce 12:9. Paradoxně jsme se dostali tak nečekaně daleko, že nás pohárová komise již stačila nalosovat do prvního kola dalšího ročníku, zaznamenali jsme tedy první skok časem, když jsme vypadli po ostudném výkonu s Montzou 4:10 ještě dříve, než dohráli předcházející ročník.

    Semifinále poháru ČMFS nás zavedlo na sever Moravy, z finančních a organizačních důvodů jsme oba zápasy odehráli v Kopřivnici. Obhájce poháru prvoligový CC Jistebník byl nad naše síly, ještě když již tak zdevastovaná sestava dostala další rány - těsně před odjezdem ochořel Pávča a při rozcvičování na místě se zranil Renda, takže nenastoupil ani k jednomu zápasu. Po obětavém výkonu v prvním utkání a prohře 1:8 (1:3), když výtečně zachytal Kopr, branku dal Griga. Jsme po pařbě druhý den již rezignovali a inkasovali 0:16. K celému tažení pohárem dlužno dodat, že byla obrovská škoda, že zrovna v době největší potřeby vypadli ze sestavy zkušené opory pro zranění a nemoci - Mesta, Gerd, Kupy, Pávča, Libor Kubeš, s takovými ranami jsme se vypořádat nemohli. I tak jsme si svoje chvilky slávy užili, není to každý rok bojovat o účast v evropských pohárech. Následoval v zimní pauze další ročník turnaje Borotín 2001 - Milda, John, Martin, Kůža, Švub, Sandy, Viktor, Fido - obsadili jsme 2-3. místo, tradiční rybí hody a kalba si v ničem nezadaly s předchozími ročníky. Zimního poháru jsme se pro jeho pokleslou úroveň už nezúčastnili, ponechali jsme si čas na regeneraci, vyplněný tréninky s Gongem. Před silvestrem si na jednom z tréninků zahrál s námi i čestný prezident klubu Tomáš Sivok, jeho souhra s Mestou byla potěšením, až ho nebudou ve Spartě chtít, Absolut ho vezme.
  Poslední přípravou před jarní částí soutěže se stal turnaj v Turnově - Beer Ball Cup, kam pro pozdní termín kolidující s přípravami ve velkém fotbale odjel mix Absolut + Gong (bří Mendlíci, bří Stejskalové, Mesta, John, Viktor, Sandy), v pátek jsme skoro zvítězili na poli společenském (v hospodě a chlubení, nejlepší David Mendlík), získali si sympatie místních (doufám), v samotném turnaji v sobotu nejprve ve skupině vyřadili předchozí finalisty a vítěze (Desperádos Budapešť), nakonec po selhání v semifinále obsadili 3. příčku ve velmi pohodovém mezinárodním turnaji. Pro jarní část jsme se posílili další mladou krví - z dorostu SK ČB přichází trojice Hrbi, Luigi, Maši a coby zkušený fotbalista s dobrou defenzívou Tomáš Havel.

    Na hlavní straně můžete najít aktuální výsledky, starší zápasy podrobně rozebrány v Archivu, podrobnosti o hráčích (kariéra, úspěchy, charakteristika, foto) viz rubrika Hráči a nakonec funkční fotogalerie.

John

E-SportShop.cz - Nejvýhodnější nákup sportovního zboží
© 1999 - 2024   AbsolutTeam     Všechna práva vyhrazena ;-)     Text: John     Design: MQ